Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 22 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 15 minutes on land, 12 minutes in the water |
| Warning | no fire |
| Remote Distance | 40 meters on land, 20 meters in water |
| Dimensions | 22*14, 8*11cm |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, Remote Controller |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7, 4V 900mAh Lithium battery |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Battery, Wireless remote control |
| country of origin | Chinese Mainland |
| packing | Color box |
| Toy material | plastic cement |
| Remote control method | Handle |
| 3C configuration category | Toys for children aged 14 and above |
| Applicable age | Youth (7-14 years old) |
Instock
There are no reviews yet.