Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 10 cm |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 15 minutes, about 15 minutes, 25 Min |
| Remote Distance | 25-30 meters, 25-30 meters |
| Warranty | 30day |
| Dimensions | 11*8.6*5.9cm, 11*8.6*5.9cm |
| Model Number | S801 S802, S801 S802 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v, 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Warning | The remote control battery does not contain |
| Power | 20KM/H |
Instock
There are no reviews yet.