Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.857 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 19 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 25 mins |
| Tire Track | 71mm |
| Wheelbase | 101mm |
| Remote Distance | More than 50M |
| Scale | 1:28 |
| Model Number | SG-2801 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.