Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.623 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 16 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Steering servo | 9G |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20min |
| Remote Distance | About30M |
| Warranty | 30day |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 23.5*10.5*7cm |
| Model Number | LD1803 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 3 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | LDRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.