Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.612 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 18 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | rechargeable battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | Rc App Control Car, 6602 |
| Design | Cars |
| Control Channels | 3.5 Channels |
| Remote Control | Yes, Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Dimensions | 14×20.5×12.5cm |
| Remote Distance | 30-50 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Scale | 1:18 |
| Flight Time | 20 |
Instock
There are no reviews yet.