Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 26 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | Remote control car |
| Steering servo | electric car |
| Power | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30minute |
| Tire Track | Rc Car |
| Wheelbase | Rc Car |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Remote Distance | 25m |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30*17*14cm |
| Torque | Rc Car |
| Model Number | Q137 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | Teranty |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.