Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 14 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Throttle servo | HereToys |
| Steering servo | HereToys |
| Power | Built-in rechargeable battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 25 mins |
| Tire Track | HereToys |
| Wheelbase | HereToys |
| Warning | not for children under 8 |
| Remote Distance | about 50 m |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 21 x 10 x 60 cm |
| Torque | HereToys |
| Model Number | SL216A |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | skymaker |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.