Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 15 × 20 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As shown |
| Steering servo | As shown |
| Power | As shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30 minutes |
| Tire Track | As shown |
| Wheelbase | As shown |
| Warning | no |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | 30 days |
| Dimensions | 27*17.5*19cm |
| Torque | As shown |
| Model Number | C066 |
| Design | Cars |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER, PVC |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Feature1 | Photography Remote Control Vehicle |
| Feature2 | Children's RC Car Toys |
| Feature3 | High Definition Video Call |
| Feature4 | Intelligent RC Off-Road Vehicle |
Instock
There are no reviews yet.