Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 7-30 minutes |
| Scale | 1:32 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Ground usage time | 20-30 minutes |
| Wall or ceiling usage time | 7-10 minutes |
| Charging time | 30-40 minutes |
| Best remote control distance | Within a radius of 30cm |
Instock
There are no reviews yet.