Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | – |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 40min |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | – |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | – |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 34*15.7*17.3 |
| Torque | – |
| Model Number | – |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | DISHUO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| CE | Certificate |
Instock
There are no reviews yet.