Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Flight Time | 20-30mins |
| Warning | None |
| Remote Distance | 50m |
| Scale | 1:16 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, charger, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 7.2V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.