Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.666 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 23 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Steering servo | 17g 5/3-wire servo |
| Power | 390 Carbon Brush Strong Magnetic Motor/2847 Brushless motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 12-15 Min |
| Remote Distance | 80 M |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 32*17.5*23 |
| Model Number | SCY-16201 SCY-16201Pro |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 6.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, ABS |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.