Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 15 × 18 cm |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As shown |
| Steering servo | As shown |
| Power | As shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 18 minutes |
| Tire Track | As shown |
| Wheelbase | As shown |
| Warning | No color box |
| Remote Distance | 40m |
| Warranty | 30 days |
| Dimensions | 22*14.8*11cm |
| Torque | As shown |
| Model Number | Q183 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, RUBBER, PVC |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.