Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 27 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Power | 7.4V 1200mah lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20 Min |
| Warning | The remote control battery needs to be purchased by the buyer themselv |
| Remote Distance | 80 M |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 34.8*17.3*14.4 CM |
| Model Number | G2061 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 6.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.