Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 15 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Power | 3.7V 500mah |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 50 Min |
| Remote Distance | 30 M |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 33*22*13 CM |
| Model Number | 6608/6612 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 6.5 V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER, ABS |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Color | Green and White |
| Charging time | 120 Min |
| Feature1 | New 1/24 Farm Grain Harvester Model |
| Feature2 | Lighting/Spray Multi-functional Farmer Cars |
| Feature3 | Wheat/corn Crop Harvester |
| Feature4 | RC cars |
Instock
There are no reviews yet.