Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 40*12*15cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warranty | one month |
| Model Number | TK214-2 tank |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 40 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA (not included) |
| Remote Distance | about 50-80m |
| Charging Time | 2 hours |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | OIMG |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.