Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 17 × 27 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 minutes (running at full speed continuously) |
| Remote Distance | ≥80m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30X15X10.8 CM |
| Model Number | SCY16302 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, charger |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| country of origin | Shantou |
| packing | Color box |
| Toy material | Plastic |
| Item number | SCY-16302 |
| Remote control method | Handle |
| proportion | 1:16 |
| Applicable age | Youth (15-35 years old) |
Instock
There are no reviews yet.