Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 20km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20-30mins |
| Remote Distance | 150m |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 42*19*20cm |
| Model Number | MN86/MN86S |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, USB CABLE, Operating Instructions |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.