Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.997 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 26 × 18 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Steering servo | 17g |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-20min |
| Tire Track | 172 |
| Wheelbase | 185 |
| Remote Distance | 120 |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 34.5*20.5*14.8 CM |
| Model Number | q130 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.