Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 20 cm |
| Type Number | EMO X4 |
| CE | Type |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 2h |
| Wheelbase | 436mm |
| Warning | no |
| Remote Distance | 50-100m |
| Warranty | 30day |
| Scale | 1:8 |
| Dimensions | 712*301*286mm |
| Model Number | EMO X4 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 11.1v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, PVC |
| Brand Name | AT 99 MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.