Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 26 × 29 cm |
| Dimensions | 20.4*9.4*7.8inch /52*24*20cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Design | tank |
| Flight Time | 30mins |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 30m |
| Charging Time | 240mins |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | SOWOFA |
| Recommend Age | 12+y, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| color | blue grey green |
| rc car vehicle | Tiger tank |
| remote ontrol tank | American Germeny |
| World War II military vehicle | rc tank |
| rc tank | henglong rc tank |
| radio control tank | 3818 radio control tank |
Instock
There are no reviews yet.