Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 33 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 20mins/40mins |
| Warning | Not |
| Remote Distance | over 50 meters |
| Warranty | / |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 1/14 SCALE |
| Model Number | HUINA 593 /582 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.