Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 39mm |
| Wheelbase | 64mm |
| Warning | NO |
| Dimensions | 108*47*35mm |
| Model Number | CA51 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Operating Instructions |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 3.7V 400mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JJRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| 1 | SNICLO |
| 2 | CA51 |
| 3 | rc car |
| 4 | rc drift car mini |
| 5 | rc drift car |
| 6 | rc cars 4wd |
| 7 | rc cars high speed |
| 8 | Radio remote control car |
| 9 | Drift racing car |
| 10 | rc car offroad |
| 11 | Remote control drift car |
| 12 | Remote control car toy |
| 13 | Toy car |
| 14 | Toy gift |
| 15 | Remote control car |
| 16 | Remote control car mini |
| 17 | Toy car gift boy |
| 18 | Christmas gift toy car |
| 19 | Birthday gift toy car |
| 20 | radio-controlled car |
| 21 | Toy cars |
| 22 | SNICLO rc |
Instock
There are no reviews yet.