Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.843 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 28 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | – |
| Wheelbase | 251mm |
| Warning | Self provided remote control battery |
| Remote Distance | – |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 410*288*172mm |
| Model Number | RZ001 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, charger |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3S 2200mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.