Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.503 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 21 × 19 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | – |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-20min |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | Away from the fire |
| Remote Distance | About 60 Meters |
| Warranty | – |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30*14.5*10cm |
| Torque | – |
| Model Number | UD1601/UD1601 Pro |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | udiRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.