Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 15 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As described as |
| Steering servo | As described as |
| Power | As described as |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 35 minutes |
| Tire Track | As described as |
| Wheelbase | As described as |
| Warning | No color box |
| Remote Distance | 50cm |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 39*21*19cm |
| Torque | As described as |
| Model Number | MN128 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V 1200mah |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, PVC, ABS |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.