Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.855 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 11 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | 2022182202035746 |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30-50minute |
| Remote Distance | 10-15mm |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 34x11cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Control Channels | 7 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.