Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 23 × 25 cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | / |
| Steering servo | / |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 50-70 Minutes |
| Tire Track | / |
| Wheelbase | / |
| Warning | Age 6 + |
| Remote Distance | 100 Meters |
| Warranty | 1 Month |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 36.5*16.5*18cm |
| Torque | / |
| Model Number | FY003A-5 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Certificate Number | 2019152202024231 |
| 3C | Certificate |
| Charging Time: | 150 Minutes |
Instock
There are no reviews yet.