Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 26 × 25 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30mins |
| Remote Distance | 100meters |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 596*250*260mm |
| Model Number | R1001 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| HUANGBO | R1002 |
| RTR | R1003 |
| RC | 2.4GHZ |
| CAR | GIFT |
| 4WD | Climbing vehicle |
| R1001 | Outdoor |
Instock
There are no reviews yet.