Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4 × 1 cm |
| Certification | CE |
| Throttle servo | Remote Control Toys |
| Steering servo | RC CAR |
| Power | Two-wheel drive |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Tire Track | 1:76 C75 |
| Wheelbase | 1:76 C75 On Road RC Car |
| Remote Distance | 30 |
| Warranty | NO |
| Scale | 1:64 |
| Dimensions | 67.5*28.8*19.5mm |
| Torque | On Road RC car |
| Model Number | C75 On Road RC car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 75mAh (3.7V) |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | ZDRACING |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.