Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 22 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | As described |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As described |
| Power | As described |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30mins |
| Tire Track | As described |
| Wheelbase | As described |
| Warning | No |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | 30 day |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 37*16*16 |
| Torque | As described |
| Model Number | MN82 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, PVC, ABS |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.