Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 20 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 70km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 18mins |
| Remote Distance | Over 120km |
| Dimensions | 32*20.5*14cm |
| Model Number | 16106 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 1500mAH 15C |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | MJX R/C Technic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Remote control battery | 3 * "AA" (sold separately) |
| Charging time | 180-210min |
Instock
There are no reviews yet.