Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Z4113 |
| Condition | New |
| CNC or Not | Normal |
| Brand Name | UwinVwin |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Product name | multi-functional drilling machine |
| Rated frequency | 50Hz |
| Maximum hole diameter | 13mm |
| Product voltage | 220V |
| Rated power | 350W |
| Total height | 580mm |
| Gross weight | 16/15 kg |
| Main motor power | 0.35kw |
| Number of shafts | Three shafts |
| Drilling diameter range | 1.5-13mm |
| Spindle speed range | 620-2620 RPM |
| Taper of main shaft hole | B16 |
| Target material | Metal |
Instock
There are no reviews yet.