Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 34 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | DPR102 |
| Grade | Professional |
| Warranty | 12 monthes |
| Power Source | Electric |
| Customized support | OEM, ODM, OBM |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Voltage | 110V-120V, 110V-120V |
| Max Spindle Speed | 2620rpm |
| Max Working Height | Other |
| Chuck Capacity | Other, 1.5-13mm |
| Product Name | Drill Press |
| Type | Electricity |
| Rated Input | 350W |
| 5 Speed | 620-2620rpm |
| Spindle Travel | 50mm |
| Swing | 210mm |
| Total Height | 580mm |
Instock
There are no reviews yet.