Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.971 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Mini Drill Press |
| Condition | New |
| CNC or Not | Normal |
| Brand Name | VKTECH |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Motor | 795 |
| Speed | 4500-7000RPM |
| Drill chuck model | B10 |
| Clamping diameter of drill bit | 0.8-6mm |
| Maximum pressing stroke | 4cm |
| Maximum drilling depth | 4cm |
| Power cord connector specifications | DC5.5*2.1 (not included, you need to bring your own) |
| Product size | about 220.00×150.00×120.00mm/8.66×5.91×4.72inch |
| Mini Drill Press | Precision CNC Table Drilling Machine |
| Portable Benchtop Driller | Mini Bench Drill Machine |
| DIY High Precision Drilling Machine | Mini Desktop Drill Press |
Instock
There are no reviews yet.