Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | TK024 |
| CE | Type |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | About 40*15*12cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not suitable for children under six years old |
| Warranty | 1 month |
| Model Number | TK024 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 40mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | *AA battery(not included) |
| Remote Distance | About 100M |
| Charging Time | About 180mins |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.