Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 29 kg |
|---|---|
| Dimensions | 98 × 38 × 27 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Grade | Industrial |
| Warranty | 1 year |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Voltage | 220V |
| Model Number | 8260 |
| Weight | 29KGS |
| Dimensions | 98*38*27cm |
| Drill Type | Core Drill, Diamond core drill machine |
| Speed Type | Single Speed |
| Power Source | Electric |
| Customized support | OEM, ODM |
| Motor Type | Brush Motor |
| Max. Drilling Diameter | 230MM |
| MOQ | 50pcs |
| Payment method | T/T |
| Packing | Honeycomb carton |
| Application | Reinforced concrete |
| Maximum diameter | 230mm |
| Rated Input Power | 4000W |
| No load speed | 750 r/min |
| Color | Red+black |
| Protection | Clutch+overload |
| Certification | GS, CE, EMC, SAA |
Instock
There are no reviews yet.