Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 10 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Certification | EPA, RoHS, KC, TGA, FCC, GMP |
| Drilling diameter | 16mm (5/8""] |
| Motor power | 750W pure copper wire |
| Rated voltage | 220V50Hz |
| Drill chuck | 3-16mm |
| Spindle stroke | 63mm |
| Speed level | 12 speed |
| Spindle speed | 300-2550rpm |
| Spindle runout | ≤0.02mm |
| Chuck runout | ≤0.1mm |
| Spindle taper | B16 |
| Axis to the surface of the column | 129mm |
| Round table size | 260mm |
| Column straight | 5Bmm |
| Machine head side width | 473mm |
| Packing size | 7O0"440*280mm |
Instock
There are no reviews yet.