Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, HXD |
| Origin | Mainland China |
| Application | Wood Doors |
| Condition | New |
| Motor Speed | 1400rpm |
| Automatic Grade | Semi-automatic |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Voltage | 220v |
| Power | 370(550) |
| Dimension(L*W*H) | 570mm * 310mm * 280mm |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Showroom Location | None |
| Weight (KG) | 1000 |
| Over Height(mm) | 700-800 |
| Spindle speed(rpm) | 1400(2800) |
| N.W./G.W.(kgs) | 25/27 |
| Units/20"(pcs) | 616 |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.