Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 23 × 34 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Condition | New |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Name | Plant sample crusher |
| Grinding type | high speed impact +sieve |
| Working type | continuous |
| Shell | spraying cold rolled steel |
| Grinding chamber | pressure casting steel |
| Grinding blade | total pressure casting steel |
| Sieve mesh diameter | 0.5/1.0/1.5mm |
| Grinding result | 30-120mesh |
| Capacity of chamber | 50g |
| Rotated speed of motor | 1400r/m |
| Rated power | 0.25kw |
| Exterior size | 300*185*290mm |
| Packing size | 350*225*340mm |
| Power source(50/60hz) rated current | AC 220V/1.1A |
| Net weight:/Gross weight | 15/16.5kg |
Instock
There are no reviews yet.