Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | H8101 |
| Condition | New |
| CNC or Not | Normal |
| Type | water-cooled grinder polishing machine |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| product number | FL2037 |
| Motor type: Induction motor | 220V / 50HZ |
| Motor power | 220W |
| Motor speed | 1450RPM |
| Wheel speed | 95RPM |
| Deceleration mode | Turbine deceleration |
| Working system | S2: 30min |
| Grinding wheel size | 250X50X12MM |
| Leather wheel size | 200X30X12.5MM |
| Machine size | 430X265X335MM |
Instock
There are no reviews yet.