Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 230 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 30 cm |
| Model Number | 6025Q |
| Condition | New |
| CNC or Not | Normal |
| Type | Universal |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| product number | FL1497 |
| Worktable longitudinal travel | 400mm |
| Worktable Horizontal travel | 150mm |
| Grinding wheel vertical lifting distance | 250mm |
| Grinding wheel horizontal rotation angle | 360 |
| Grinding head speed | 5000RPM |
| Grinding head motor power | 3 / 4HP |
| Total machine power | 1KW |
| Head frame center height | 135mm |
| Head frame spindle cone hole | Mohs 4 # |
Instock
There are no reviews yet.