Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 38 × 37 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 8101 |
| Type | Cylindrical Grinding Machine |
| power | 220W |
| Grinding wheel size | 250X50X12mm |
| Wheel speed | 95 rpm |
| Cooling method | water cooling |
| Cowhide wheel size | 200X30X12.5mm |
| Motor type | 220V / 50HZ |
| CNC or Not | Normal |
Instock
There are no reviews yet.