Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | KZ-X12 |
| Condition | New |
| CNC or Not | CNC |
| Type | Universal |
| Brand Name | AMWEI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Model | KZ-X12 |
| Motor | 220V/50HZ |
| Universal Milling Cutter Diameter | 2-12mm |
| Universal Milling Cutter | 2 Blade, 3 Blade, 4 Blade |
| Milling Cutter Edge Gringding | Blade angle 5 degrees, front bevel angle 20 degrees |
| Milling Cutter Edge Gringding angle | rear bevel angle 25 degrees |
| Motor rated power | 3400w |
| Motor speed | 6000rmp-9000rmp |
| Equipment Dimensions | 120*210*250mm |
| Grinding Wheel matching size | 101*21 |
| Milling cutter number 2F | 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12 |
| Milling cutter number 3F | 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12 |
| Milling cutter number 4F | 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12 |
| Warranty | 3 years |
| Weight | 17kg |
Instock
There are no reviews yet.