Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 116 × 75 × 93 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | 600 type |
| Condition | New |
| CNC or Not | CNC |
| Type | Surface Grinding Machine |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Left and right stroke of workbench | 280mm |
| Front and rear stroke of the workbench | 150mm |
| Table area: | 130*520mm |
| Lifting distance of grinding wheel head | 250mm |
| Grinding wheel head rotation Angle | 360 ° |
| Size of grinding wheel: | 125 x 50 x 32mm |
| Grinding wheel speed | 2800 RPM |
| Motor pressure, voltage | 3/4p, 380V |
| Net weight/gross weight | 130kgs |
| Packing size: | 690x 700 x 800mm |
| Voltage | 220V need to be customized and pay extra usd35 |
Instock
There are no reviews yet.