Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 25 × 29 cm |
| Dimensions | 68.5*23*22CM/ 27*9*9Inch |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Design | tank |
| Flight Time | 30mins |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 240mins |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | SOWOFA |
| Recommend Age | 12+y, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| RC tank | 2.4G |
| RC war vehicle | tank with bb Metal steel wave box |
| rc tank large | henglong tank rc |
| radio tank | Leopard 2A6, Germany |
Instock
There are no reviews yet.