Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 80 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | STR, STR |
| Origin | Mainland China |
| Type | Universal |
| CNC or Not | Normal |
| Condition | New |
| Wheel Size(mm) | 100x50x20mm 60# |
| Year | 2023 |
| Place of Origin | Fujian, China |
| Voltage | 220V/380V |
| Dimension(L*W*H) | 900/1300x780x400mm |
| Weight (KG) | 100 |
| Power (kW) | 550W |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Showroom Location | None |
| Applicable Industries | Retail, Machinery Repair Shops |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Grinding wheel size | 100x50x20mm 60# |
| Max. grinding length | 1000mm |
| Max. grinding width | 55mm |
| Max. grinding thickness | 8mm |
| Grinding quantity(one time) | 4pcs |
| Motor power | 550W |
| Spindle speed | 2800rpm |
| Overall dimension | 900/1300x780x400mm |
| Weight | 50kgs |
Instock
There are no reviews yet.