Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | Clamping Electro-hydraulic pliers |
| Certification | EPA, FCC, RoHS, TGA |
| Output | 1.9t |
| Travel | 30mm |
| Saturation force of battery | 120 times of pressing pipe |
| Pipe pressing time | 5-8 seconds (once) |
| Battery | 12V / 1.5Ah lithium battery |
Instock
There are no reviews yet.