Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 29 cm |
| Drive Mode | Manual |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | Screw Bench Chain Vise |
| Type | Bench Vise |
| Certification | CE |
| Brand | VEVOR |
| Pipe Capacity | 1/8'' – 5'' |
| Material | Cast Iron |
| Operation | Manual |
| Features | Pipe Rest and Bender, Top Screw |
| Maximum Pipe Capacity | 5in |
| Minimum Pipe Capacity | 1/8 in |
| Function | Clamps Pipe for Cutting or Threading |
| Color | Red/Black |
| Application | 1/2" shoes for bending pipe or conduit |
| Handle | Crank Handle |
| Chain | steel chain |
Instock
There are no reviews yet.