Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Drive Mode | HYDRAULIC |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | EW-50X |
| Type | Crimping Pliers |
| Certification | none |
| Product number | FC4200 |
| Name | Electric crimping pliers EW-50X |
| Maximum output force | 16KN |
| Charging voltage | DC 18V/2Ah lithium battery |
| Crimping times | 10mm ² Copper DIN approx. 300 times/charge |
Instock
There are no reviews yet.